Bilim adamlarının insanların zihinsel gelişimleri üzerinde yapmış oldukları araştırmalara göre , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına , %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşında kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.

Bizlerde çocukların bu önemli zihinsel gelişim dönemini destekleyecek öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sisteminin uygulamaktayız…

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı dışında İngilizce, drama, müzik , proje tabanlı eğitim, satranç, yaratıcı düşünme ve problem çözme çalışmaları, satranç ve modern dans,binicilik kış spor kulüp etkinlikleri de uygulamaktadır. Uyguladığımız tüm etkinliklerde amacımız kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde, sosyal,paylaşımcı, insana duyarlı, meraklı, pratik , çözüm üreten, yaratıcı, yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmek.

Yapılan eğitim-öğretim etkinliklerinde, çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, geliştirecek , farklı bakış ve düşünce güçlerini kullanmalarını sağlayacak çalışmalara yer verilmektedir. Her çocuk bizler için bir bireydir. Onlar kendilerinin ilgi istek ve yeteneklerini farkına varmaları için uyguladığımız eğitim programıyla kendilerini keşfetmelerinin keyfini çıkarıyorlar.

Her yaş grubu kendi içerisinde; bireysel rekabet içerisinde olmadan , düşüncelerini özgürce paylaştıkları , çekinmeden soru sorabildikleri ,tüm duygularını rahat bir şekilde yetişkin ve arkadaşlarıyla iletişim kurdukları ,paylaştıkları ,onlarla işbirliği yapmayı öğrendikleri, okul içi-dışı uyum içinde özgür ve adaletli (demokratik) bir öğrenme ortamı oluşturulması amaçlanmakta.

Bizler ÇAĞ ÇOÇUK AKADEMİSİ’ nda güne İLGİ KÖŞELERİNDE planlama yaparak başlıyoruz. ( High scope ) Çalışma ve hatırlama zamanlarımızı tamamladıktan sonra, sabah sohbetleri, grup oyunları oynuyoruz. Her yaş grubuna uygun farklı ders programı ve içerikleri ile çocuklarımızın eğlenerek , yaparak ve yaşayarak günlerini geçirmelerini amaçlıyoruz.